Pořiďte si kameru do auta

Černé skříňky, které jsou známé z letadel, jsou nyní dostupné i pro auta v podobě speciálních kamer. Cílem tohoto zařízení je zajistit bezpečnost silničního provozu. Jelikož se cena kamery do auta výrazně v posledních letech snížila, začíná si je pořizovat stále více řidičů.

V současné době jsou kamery do auta, které pořizují videozáznam z interiéru auta a dění kolem něj, poměrně levné. Výrazně tato zařízení pomáhají. Kamera, která obsahuje také GPS modul a senzor, který dokáže měřit přetížení, je dnes k zakoupení už za jeden tisíc korun. Dokonce i pojišťovny pochopily, že kamery do auta mohou přinést spoustu výhod při stanovení viníka dopravní nehody. Díky kamerám se může snadno odhalit pojistný podvod. Kamera vyhodnotí příčiny nehody

Na kameru se natáčí dění kolem automobilu, a tak lze snadno určit, kdo způsobil dopravní nehodu. Záznamy se natáčí na kartu, a tak si je můžete snadno zálohovat do počítače či na přenosné zařízení. Můžete mít celý incident zaznamenaný a v případě konfliktu s druhým řidičem se zvýší pravděpodobnost, že bude dopravní nehoda vyřešena spravedlivě. To je hlavní důvod, proč se v posledních letech rozmohl prodej kamer do auta. Nezůstávejte pozadu a pořiďte si kameru i vy.

Jedná se o malá nenápadná zařízení, která jsou napájená z autozapalovače. Pomocí přísavky se přilepí kamera na přední sklo. Pak kamera nahrává veškeré dění před daným vozidlem. Jakmile se pamětní karta zaplní, začnou se nejstarší záznamy přepisovat.

Na druhou stranu moderní vozidla vyhodnocují data, která jsou použitelná při vyhodnocování příčin dopravní nehody, automaticky. Taková vozidla už mají centrální řídící jednotku, která je schopná při nárazu uložit data o tom, v jaké poloze byl pedál plynu, jak rychle se auto pohybovalo a podobně.