Nejčastější chyby při nakupování auta

Ojetá vozidla jsou v České republice vyhledávanější než vozy nové. Hlavním důvodem je nižší cena. Mnoho lidí potřebuje denně automobil, ale nemá dostatek peněžních prostředků na nákup úplně nového vozu. Spousta lidí se nechce uspokojit s novým malým hatchbackem, když za stejnou cenu si může pořídit ojetý, ale poměrně výkonnější a větší sedan. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, které dělají lidé při nákupu ojetého vozidla.

Zájemci o ojeté vozidlo často prohnou po dieselovém automobilu, protože se vyplatí. Ale je toto tvrzení pravdivé? Je nezbytné si před koupí automobilu spočítat, zda se vám diesel skutečně vyplatí. Sice ušetříte na pohonných hmotách, ale údržba dieselového automobilu je nákladnější.

Další velkou chybou je, že se lidé rozhodují hlavně na základě stavu najetých kilometrů. Samozřejmě, že auta s desetitisíci jsou méně opotřebené než auta se sto tisíci najetými kilometry. Je nezbytné sledovat celkový stav vozidla a jeho další vybavení. Některá auta nemají airbag, jiná mají zase naopak kamery do auta a další vychytávky.

Mnoho lidí připouští, že nejvýhodnější je koupit ojeté auto značky Škoda. Sice je Škoda národním pokladem a tato automobilka nabízí spolehlivá auta, servis najdete na každém rohu a náhradní díly nejsou také drahé. Ale i přesto se u nás ceny těchto automobilů drží oproti jiným státům, jako je Německo, poměrně vysoké.

Ověřte si dokumentaci k vozidlu. Než si auto koupíte, zkontrolujte, zda jsou doklady správně vyplněné. Pamatujte, že jsou tací prodejci, kteří podceňují správnost dokladů. Je nezbytné zkontrolovat, zda sedí všechny čísla uvedené v technickém průkazu s čísly, která jsou vyražena na karoserii daného vozidla. Ověřte si také VIN číslo automobilu. Sice to nebude zadarmo, ale budete klidní, že jste nekoupili čerta v měchu.

Vyberte si automobil a vyhněte se těmto základním chybám. Nebo si kupte RC auta, při jejichž výběru nic nezkazíte.