Jak vybrat motorku?

Chcete si pořídit svou první motorku? Měli byste vědět, že výběr motorky není vůbec jednoduchým úkolem. A navíc byste výběr nové motorky neměli rozhodně uspěchat. Na trhu najdete stovky modelů a už tento počet svědčí o tom, že výběr nebude nic snadného. Koupě nového stroje je ale teprve začátkem. Víte, s čím se budete potýkat, až se stanete opravdovým motocyklovým jezdcem?

Už jsou dávno pryč doby, kdy musel mít zájemce o nový motocykl známého v mototechně. V minulosti bylo na výběr pouze z pár značek, jako byla Jawa či Čezeta. Dnes je ale nabídka nablýskaných strojů bohatá. Motorky se rozdělují do šesti základních kategorií a zvláštní kategorii tvoří dětské motocykly, které jsou také na benzin s motorem.

Motocykly jsou stále oblíbenější, a to i navzdory rostoucím cenám paliva. Tento trend dokazují statistiky prodejců. Ale motorky jsou v současné době používány ke zcela jiným účelům než v minulosti. Motorky jsou skvělým dopravním prostředkem. Už žádné kolony a už nikam nedojdete, respektive nepřijedete se zpožděním. Motorka ale není pouze dopravní prostředek, je to vášeň a touha, je to záliba.

Pokud si myslíte, že začít jezdit na motorce ve třiceti či čtyřiceti lety je nereálné, mýlíte se. Nezáleží na věku, ale na tom, jak se cítíte. Pokud se chcete oddat motorkám, udělejte to ihned. Na motorkách uvidíte nejen mladé chlapce, kteří se rádi prohání na silnicích vysokou rychlostí, ale na motorku můžete usednout i vy. Dbejte však na svou bezpečnost, a tak jezděte dle předpisů.

Lidé, kteří v současné době vybírají novou motorku, se rozdělují na dvě skupiny. První skupinu zastupují impulzivní jedinci, kteří si oblíbí či zamilují určitý typ a už s rozhodnutím nejde hnout. Druhou skupinou jsou racionálně založení lidé, kteří hledají kompromis mezi cenou, vlastnostmi motocyklu a estetickou stránkou. Do jaké skupiny spadáte vy?